• Výlet do ZOO Bratislava

• Dňa 24.6. a 25.6. sa deti z tried Motýliky, Sovičky  a tried Lienky, Žabky, Mačiatka, Mravčeky, Myšky a Kuriatka zúčastnia výletu do ZOO Bratislava.

• Rozlúčka predškolákov 20.6.2024

• Milí rodičia detí z tried Myšky a Kuriatka, Motýliky, Sovičky, Lienky.

Srdečne Vás pozývame dňa 20.6. o 15:30 hod. na rozlúčku predškolákov spojenú s vystúpením detí.

Za priaznivého počasia sa akcia uskutoční na našom školskom dvore.

Dobrá nálada a občerstvenie pre deti je vítané (prosíme priniesť vo štvrtok ráno kvôli naaranžovaniu stolov). Ďakujeme.

Tešíme sa na Vás.

• Deň rodiny 19.6.2024

• Mílí rodičia detí z tried Myšky a Kuriatka, Žabky, Mravčeky, Včielky, Mačiatka,

srdečne Vás pozývame dňa 19.6. o 15:30 hod. pri príležitosti Dňa rodiny na rodinné stretnutie v materskej škole spojené s krátkym vystúpením detí z každej uvedenej triedy.

Zároveň vyhlasujeme súťaž o najlepší koláčik či sladkú/slanú dobrotu (prosíme priniesť v stredu 19.6. kvôli naaranžovaniu už v ranných hodinách).

Za priaznivého počasia sa akcia uskutoční na našom školskom dvore.

Tešíme sa na Vás.

• Veselý farebný týždeň 3.6.- 7.6.2024

• Pri príležitosti MDD, v týždni od 3.6.-7.6. organizuje naša MŠ Veselý farebný týždeň.

Deti sa môžu tešiť na karnevalovú zábavu s tanečníkom a spevákom Ujom Ľubom, zašportujeme si a zabavíme sa so Šmolinkami, navštívime Hasičskú stanicu, zabubnujeme si s bubnovou školou Rytmika a úsmev na tvári deťom vyčarí kúzelník Šesták.

Prosíme rodičov, aby deti každý deň obliekli do farebne tematického trička.

Prajeme deťom veľa zábavy.

• Karnevalová zábava

• Dňa 3.6.2024 od 9:00 sa v našej MŠ uskutoční zábavné tanečné dopoludnie v karnevalových maskách.

O zábavu sa postará detský zabávač Ujo Ľubo.

Prosíme rodičov, aby svojim deťom zabezpečili karnevalové masky.

• Vernisáž výtvarných prác z eTwinning projektov v DK Lúky

• Deti z triedy Mravčekov, Myšiek a Kuriatok, ktoré spolupracovali v medzinárodných projektoch na platforme eTwinning budú svoje projektové výtvarné práce vystavovať v DK Lúky.

Vernisáž je pre verejnosť prístupná  od 24.5. 2024 do 30.6.2024, denne v čase otváracích hodín DK Lúky, Vigľašská 1, Bratislava. Vstup voľný.

Slávnostné otvorenie vernisáže pre pozvaných hostí a rodičov detí z projektov sa uskutoční dňa 23.5.2024.

• Divadlo Oskar - Vlk a sedem kozliatok

• 16.5. 2024 o 8:30 hod. Divadlo Oskar zahrá deťom svoje predstavenie Vlk a sedem kozliatok.

Kde bolo – tam bolo, za siedmimi horami, za siedmimi dolinami, blízko lesa na lúkach, stála pekná chalúpka.

Ako vidieť, žiaden plot ... a v nej sedem kozliatok.

Čo sa stane, keď ostanú kozliatka prvý krát samé doma? Túla sa lesom vlk? Bude majster kováč v práci? Toto všetko, ba ešte viac sa dozvedia deti počas predstavenia.

Vtipné, interaktívne činoherno - bábkové predstavenie na motívy klasickej rozprávky zahrá Divadlo Oskar.

• Mašličková výzva pri príležitosti Svetového dňa povedomia o autizme

• Aj tento rok sa budeme pokúšať prekonať náš minuloročný rekord v počte priviazaných modrých mašlí na plote našej materskej školy. Vytvorme opäť  spoločne  reťaz z modrých mašlí a pokúsme sa dosiahnúť nový slovenský rekord.

Prosíme, prineste si modrú stužku (špagátik, látku, mašľu ....) a priviažte ju ráno pri príchode alebo popoludní pri odchode na plot našej materskej školy.

Zapojiť sa môže aj široká verejnosť, známi, priatelia ...

Ďakujeme, že  sa pridáte k našej mašličkovej výzve.

• Venujte 2% deťom z našej materskej školy

• Naša materská škola  funguje formou občianskeho združenia a všetky aktivity môžeme vykonávať len vďaka Vašej dôvere voči nám. Naša práca je pre nás všetko a starostlivosť o deti poslaním.

Vďaka 2% od Vás vieme zabezpečiť pre naše/Vaše deti ďalšie krásne edukačné pomôcky, hračky, pohybové aktivity, pravidelné divadelné predstavenia, nadštandardné dovybavenie tried, moderné vzdelávacie činnosti, kultúrne podujatia, výlety, odborné činnosti,  či revitalizáciu nášho školského dvora.

Úsmev a radosť  našich/Vašich detí sú pre nás všetkých tou najkrajšou odmenou.

V mene detí Vám všetkým ďakujeme :)

Tlačivá na  darovanie 2 % si môžete stiahnuť priamo tu:

• Mici a Mňau v našej materskej škole

• Deti zo špeciálnych tried Myšky a Kuriatka sa zapojili pri príležitosti Dňa slaných veterníkov (21.11. deň povedomia o cystickej fibróze)  do súťaže o koncert Mici a Mňau.

Súťaž sme vyhrali,  a tak dňa 13.3.2023 o 9:30 hod zavítajú do našej MŠ Mici a Mňau a zahrajú pre všetky deti  svoje hudobné, interaktívne predstavenie. Hovorené slovo dopĺňajú vlastnými piesňami, riekankami a ponaučeniami.

• Prevádzka materskej školy počas jarných prázdnin 4.3.- 8.3. 2024

prevádzka našej materskej školy počas jarných prázdnin bude prebiehať v prázdninovom režime.

Prihlásené deti  z našej MŠ aj z MŠ Tupolevova budú počas prázdnin v triede Žabky.

Poprosíme Vás používať iba hlavný vchod a šatňu patriacu  triede Žabky. Ráno Vás budú navigovať naše pani učiteľky a p. upratovačky.

Prosíme rodičov, aby neprítomným deťom nezabudli odhlásiť stravu.

Želáme Vám pekné prázdninové dni a tešíme sa na Vás opäť v bežnom režime dňa 11.3.2024.

• Divadlo SpozaVoza

• Vesmíro

27.2.2024 zahrá Divadlo SpozaVoza

pre deti interaktívnu autorskú rozprávku so živou hudbou o záhadách vesmíru, ľuďoch vo vesmíre a dvoch bláznivých vedcoch.

• Karneval a Disco Show s Ujom Ľubom

• 30.1. 2024 sa v našej MŠ uskutoční karneval a zábavné hudobno tanečné dopoludnie Disco Show s Ujom Ľubom.

Prosíme rodičov, aby deťom zabezpečili karnevalové masky :)

• Veselé Vianoce a šťastný nový rok 2024

želáme Vám prekrásne vianočné sviatky v kruhu vašich najbližších, kopec zážitkov a radosti.

Deti privítame po vianočných prázdninách v pondelok 8. januára 2024.

Vedenie MŠ Iľjušinova